Spotkanie w Gminie Drzewica dotyczące Rządowego Programu CZYSTE POWIETRZE!


Już w najbliższy piątek 21.09.2018r. o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbędzie się spotkanie dotyczące Programu CZYSTE POWIETRZE!

W ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń gazowych oraz pyłowych do powietrza. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Minister Środowiska zainaugurował w dn. 04.09.2018 r. cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu oraz o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga poświęcona jest możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Share Button