Czas Dożynek…


Jak co roku na przełomie sierpnia i września odbywają się Dożynki. To czas gdzie rolnicy dziękują za dary natury. Święto Plonów stanowi wyraz hołdu i szacunku dla ciężkiej pracy mieszkańców wsi.  Poseł Robert Telus osobiście uczestniczył w Uroczystościach Dożynkowych w Poświetnem, Mniszkowie, Wielkiej Woli (Gmina Paradyż), Żarnowie, Libiszowie (gmina Opoczno)  i dziękował rolnikom za ich dwunastomiesięczną pracę na rzecz polskiego rolnictwa.

27 sierpnia na Dożynkach Opoczyńskich odbyło się Uroczyste Rozstrzygniecie Konkursu: Sołtys Powiatu Opoczyńskiego organizowanego już po raz dziewiąty przez Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa oraz Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Opoczyńskiej.

Zaszczytny tytuł otrzymał Pan Kamil Kocemba- Sołtys Wsi Sobień (Gmina Białaczów), zdobywając 700 głosów.  Oprócz tytułu Pan Kamil wygrał nagrodę rzeczową- rower oraz wycieczkę do Strasburga. Oprócz Sołtysa Powiatu Opoczyńskiego 2017 zostało wyróżnionych trzech Sołtysów  z najlepszymi wynikami: Pan Sławomir Kołodziejczyk- Sołtys Wsi Idzikowice (675 głosów), Pani Jadwiga Pawłowska- Sołtys Wsi Skronina (549) oraz Pan Jerzy Winiarski- Sołtys Wsi Karwice (150 głosów).

Ponadto Pan Poseł Robert Telus na Uroczystościach Dożynkowych w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Otrzymali je:

  • Leszek Wiechecki Gmina Poświętne,
  • Marian Kacprzak Gmina Poświętne,
  • Karol Pilarski Gmina Paradyż
  • Marian Czerczak Gmina Mniszków,
  • Tomasz Kuśmierski Gmina Mniszków,
  • Maksymilian Chrustowicz Gmina Opoczno
  • Ryszard Szczegielniak Gmina Żarnów.

Jak podkreśla Poseł Telus odznaka jest bardzo ważnym wyróżnieniem, które stanowi również podziękowanie za ciężką i trudną prace rolników oraz motywuje ich do dalszych działań na rzecz rozwoju polskiej wsi.

Share Button