XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne 2022 – Regionalna Wigilia KGW


18 grudnia br., w Zespole Szkół Powiatowych nr 1 w Opocznie odbyło się XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne 2022 Regionalna Wigilia KGW. O godz. 14:00 Poseł Robert Telus, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem uroczyście przywitał wszystkich obecnych gości. Następnie Poseł wraz z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem wręczyli odznaczenia honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”, a zasługi dla rolnictwa poszczególnych rolników przybliżali: Maria Barbara Chomicz – Wicestarosta Opoczyński i Michał Białek – członek zarządu Powiatu Opoczyńskiego. Wicepremier Henryk Kowalczyk oprócz uczestnictwa w konferencji, wygłoszenia życzeń oraz wręczenia medali odwiedził także stoiska KGW, na których stoły uginały się od świątecznych potraw, a które rywalizowały w konkursie zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Oddział w Łodzi w dwóch kategoriach: tradycyjne potrawy wigilijne i tradycyjne wypieki bożonarodzeniowe. Koła Gospodyń Wiejskich na podium w kategorii pierwszej to KGW Niedyszyna, KGW Kamocka Wola oraz KGW Sobień. Natomiast w drugiej kategorii a w tej drugiej kategorii najlepsze okazało się KGW Besiekierz oraz KGW Nie ma mocnych Bryszki oraz KGW Swojskie Babki Tresta.

Specjalną rolę na opoczyńskiej Wigilii pełniła Pani Paulina Zaborowska, która urodziła się na terenie Powiatu Opoczyńskiego, a która cierpi na nieuleczalną chorobę, jaką jest dysplazja diastroficzna. To bardzo rzadka choroba genetyczna, która objawia się m.in. niskim wzrostem, skróceniem kończyn, specyficznym ustawieniem oraz kształtem stóp i dłoni oraz poważnymi deformacjami stawów. Podczas opoczyńskiej Wigilii zbierano pieniądze na operację, która ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych. https://www.siepomaga.pl/paulina-zaborowska Kolejnym punktem programu był występ znanego, polskiego zespołu Bayer Full, który wystąpił w repertuarze adwentowym. W bożonarodzeniowym repertuarze wystąpiły także lokalne zespoły, a zwieńczeniem części artystycznej były jasełka zaprezentowane przez podopiecznych Centrum Edukacji i Rozwoju.

W świątecznym repertuarze wystąpiła również Pani Agnieszka Flis – Agnes Violin, która oczarowała wszystkich koncertem na swoich diamentowych skrzypcach. Kulminacyjnym punktem opoczyńskiej Wigilii było orędzie Ks. Biskupa Radomskiego – Piotra Turzyńskiego. Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne zakończył Robert Telus Poseł na Sejm RP, który złożył świąteczne życzenia wszystkim obecnym, a w których nie brakło odniesień do obecnej sytuacji politycznej na świecie.

Share Button