Wizyta w Hiszpanii dobiegła końca!! 🇪🇸🇵🇱


Pod przewodnictwem Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa Roberta Telusa, od dnia 20.02. do 23.02. prezydium Sejmowej Komisji Rolnictwa udało się do Hiszpanii, gdzie odbyło się spotkanie nie tylko z prezydium hiszpańskiej Sejmowej Komisji Rolnictwa, ale również senatorami z Komisji Rolnictwa oraz Ministrem Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności, Panem Luisem Planas.

Podczas wyjazdu poruszono temat o sposobach walki Hiszpanów z ASF oraz ich 30 – letnim doświadczeniu dotyczącym afrykańskiego pomoru świń.

Zwrócono też uwagę na ustawę o opłacalności rolników. Warto wspomnieć, że Hiszpanie jako pierwsi w Unii Europejskiej uchwalili tego rodzaju ustawę, przez co Polska Delegacja mogła dowiedzieć się, w jaki sposób została uchwalona oraz w jaki sposób funkcjonuje.

Ponadto rozmawiano o propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej zredukowania o 50% stosowania w rolnictwie substancji aktywnych. ❗️Obecnie to właśnie Polska i Hiszpania w stosunku do innych krajów europejskich stosuje o połowę mniej substancji aktywnych w rolnictwie.❗️

Share Button