Wizyta w Hiszpanii dobiegła końca!! ????


Pod przewodnictwem Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa Roberta Telusa, od dnia 20.02. do 23.02. prezydium Sejmowej Komisji Rolnictwa udało się do Hiszpanii, gdzie odbyło się spotkanie nie tylko z prezydium hiszpańskiej Sejmowej Komisji Rolnictwa, ale również senatorami z Komisji Rolnictwa oraz Ministrem Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności, Panem Luisem Planas.

Podczas wyjazdu poruszono temat o sposobach walki Hiszpanów z ASF oraz ich 30 – letnim doświadczeniu dotyczącym afrykańskiego pomoru świń.

Zwrócono też uwagę na ustawę o opłacalności rolników. Warto wspomnieć, że Hiszpanie jako pierwsi w Unii Europejskiej uchwalili tego rodzaju ustawę, przez co Polska Delegacja mogła dowiedzieć się, w jaki sposób została uchwalona oraz w jaki sposób funkcjonuje.

Ponadto rozmawiano o propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej zredukowania o 50% stosowania w rolnictwie substancji aktywnych. ❗️Obecnie to właśnie Polska i Hiszpania w stosunku do innych krajów europejskich stosuje o połowę mniej substancji aktywnych w rolnictwie.❗️

Share Button