Więcej połączeń kolejowych dla Opoczna!!!


Interwencja w sprawie Połączeń na przystanku Opoczno Południe!

W dniu wczorajszym 14.03.2018 Poseł na Sejm RP Robert Telus rozmawiał osobiście z Prezesem PKP Intercity Markiem Chraniukiem  oraz V-ce Prezesem PKP PLK Markiem Olkiewiczem.

Tematem rozmów było zaniepokojenie Posła nadchodzącym rozkładem jazdy pociągów  zarówno tych powrotnych  jak i wyjeżdżających  ze stacji Opoczno Południe.

Poseł Robert Telus apelował do Prezesów aby poranny pociąg, odjeżdżał ze stacji Opoczno Południe wcześniej, tak by podróżujący mogli dojechać do stolicy na godzinę 7.00, a wrócić w godzinach pomiędzy 16.00 a 17.00.

Pociąg, relacji Olsztyn- Kielce, który niegdyś kursował na opoczyńskiej trasie powróci i ma być uwzględniony w najbliższym rozkładzie jazdy, obowiązywać będzie od czerwca tego roku.

Obaj Prezesi zapewnili Opoczyńskiego Posła o tym, że przychyla się do jego prośby i w najbliższym rozkładzie uwzględnia więcej połączeń dla lepszego skomunikowania naszego Miasta z dużymi aglomeracjami miejskimi.  Pierwszym  przykładem tego jest zapewnienie, iż pociąg relacji Olsztyn- Kielce, który niegdyś kursował na opoczyńskiej trasie powróci i ma być uwzględniony w najbliższym rozkładzie jazdy, który  obowiązywać będzie od czerwca tego roku.  To będzie duże ułatwienie szczególnie w podróżach wakacyjnych. A więcej połączeń pozwoli mieszkańcom powiatu opoczyńskiego sprawniej podróżować do takich miast jak Warszawa, Kraków, Kielce, Poznań, Szczecin, Katowice czy Wrocław!

Share Button