Warsztaty medialne w Tomaszowie Mazowieckim.


W poniedziałek, 20 marca 2017r. w tomaszowskim Kinie Włókniarz odbyły się warsztaty medialne organizowane wspólnie z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Sale kinową po brzegi wypełniła młodzież z tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

„Zrozumieć media” to zajęcia, umożliwiające młodzieży zapoznanie się z prawami i zasadami, jakimi kierują się telewizja, radio, prasa czy internet. Młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję poznać kulisy realizacji przekazu radiowego i telewizyjnego oraz sposoby oddziaływania mediów na odbiorcę.

 

Warsztaty cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, ponieważ to nie tylko sucho podawana teoria, lecz możliwość praktycznego, czynnego w nich uczestnictwa. Gwarantuje to możliwość zapoznania się ze sprzętem, jaki używany jest w mediach: telewizyjny wóz transmisyjny, profesjonalne studyjne kamery, profesjonalne studyjne mikrofony oraz konsolety, a także profesjonalne oprogramowanie telewizyjne i radiowe czy prasowe używane na co dzień przez dziennikarzy.

 

Warsztaty zostały zorganizowane po raz drugi w Tomaszowie Mazowieckim,a w okręgu 10 już po raz czternasty. Wydarzenie nie mogło odbyć się bez współorganizatorów: Mariusza Węgrzynowskiego- Wicedyrektora COS-OPO w Spale;  Marcina Witko- Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki oraz  Mirosława Kuklińskiego- Starosty Tomaszowskiego.

 

Dzisiaj, 21 marca warsztaty medialne odbywają się w Bełchatowie w Miejskim Centrum Kultury.

 

Share Button