V Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne


Mieszkańcy Opoczna to wspaniała Wspólnota. W trakcie Wigilii rozdano blisko 1200 paczek świątecznych! Powstały dzięki hojności wielu sponsorów. Jak co rok, od 5 lat w minioną niedzielę, 18 grudnia spędziliśmy wyjątkowy, Wigilijny Wieczór. Tej uroczystości w Miejskim Domu Kultury towarzyszyła bardzo miła i przyjazna atmosfera. Przy dźwiękach pięknych kolęd, występach artystów, uczniów z ZSS nr 3 w Opocznie na czele z Natalią Badurą, zespołu Cisowianie, chóru ADALBERTUS z parafii św. Wojciecha w Kraśnicy, a także zespołu Sitowianie oraz Wigilijnym poczęstunku przebiegło kolejne Bożonarodzeniowe spotkanie mieszkańców Opoczna.

Już po raz piąty z mojej inicjatywy, wspólnie z Gminą Opoczno, Starostwem Powiatowym w Opocznie, Miejskim Domem Kultury, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Fundacją Dar dla Potrzebujących oraz Fundacją Interregion, zorganizowaliśmy otwarte Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne. Na sali widowiskowej w opoczyńskim MDK zgromadziły się tłumy mieszkańców całego powiatu. Uroczystość rozpocząłem witając mieszkańców ziemi opoczyńskiej. Wszyscy mogli spróbować także tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez opoczyńskie restauracje, Fundację Ostoja, Interregion oraz MOPS w Opocznie.

Zaskoczeniem wieczoru był gość specjalny, który przybył do dzieci. Był to Mikołaj, który obdarowywał najmłodszych słodkościami oraz owocami. Na zakończenie uroczystości zebrani goście, przy przepięknie odśpiewanych polskich kolędach, przełamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne. Biskup Henryk Tomasik objął to wydarzenie Patronatem Honorowym. Współorganizatorami tegorocznej wigilii byli również: parafie opoczyńskie, fundacja Ostoja, Hufiec Opoczno ZHP, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

https://www.facebook.com/biuropisopoczno/media_set?set=a.1230242643722042&type=3&pnref=story

Share Button