Nowa światłość Idzikowic!


We wtorek 12.12.2017 w Idzikowicach została uroczyście oddana do użytku hala produkcyjna wraz z warsztatami specjalistycznymi. Niestety ze względu na obowiązki parlamentarne Poseł na Sejm RP nie mógł osobiście uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

W skierowanym liście do Prezesa Zarządu ZUT REMTRAK Poseł na Sejm RP Robert Telus gratulował i dziękował za ukończenie drugiego etapu modernizacji zaplecza technicznego PKP Intercity. Poseł Robert Telus zauważa, że  Idzikowice –miały kiedyś wielką światłość, a teraz powoli odzyskują swój dawny blask. Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce wzmocnić i odbudować Polskę powiatową- nie opiera się tylko na rozwoju dużych aglomeracji jak to robił poprzedni rząd. Zaznaczył jednak, że liczy na jak najszybsze rozpoczęcie kolejnego etapu.  Jest to wielka szansa dla regionu- nie tylko pod względem polepszenia bezpieczeństwa ale również warunków wykonywanej pracy. Poseł Telus wyraził przekonanie, że inwestycja przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy i będzie skutkowała pojawieniem się dużych korzyści dla lokalnej społeczności.

Docelowo po  ukończeniu wszystkich etapów REMTRAK będzie zatrudniał ponad 800 osób.  W uroczystości brał udział m. in. Minister Andrzej Bittel (Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa), a poświęcenia nowej części dokonał bp Piotr Turzyński. Posła na Sejm RP Roberta Telusa reprezentował Dyrektor Biura Poselskiego Rafał Skoczylas, który odczytał list i złożył go na ręce Prezesa Zarządu Zbigniewa Ciemnego.  Inwestycja kosztowała 9 mln zł, a dzięki niej została podniesiona jakość prowadzonych w zakładzie napraw pojazdów kolejowych.

Share Button