Targi Ferma 2018 w Łodzi


17 lutego Poseł na Sejm Robert Telus uczestniczył w XVIII Międzynarodowych Targach Ferma Bydła oraz XXI Międzynarodowych Targach Ferma Świń i Drobiu. Organizowane w łódzkich halach EXPO i MOSiR targi są jedynymi targami w Polsce skupionymi  wokół produkcji zwierzęcej. Poseł na Sejm RP Robert Telus reprezentował nasz region jako Przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Województwa Łódzkiego.

Łódzkie targi FERMA są jedyną taka imprezą w kraju która skupia się na chowie i hodowli zwierząt. Pojawiło się tam 250 wystawców z Polski i z zagranicy związanych z zaopatrzeniem rolnictwa, w tym firm paszowych, hodowlanych, czy związanych z budową, wyposażeniem i higieną budynków inwentarskich. Podczas targów w hali Expo odbywały się również konferencje naukowo- techniczne oraz panele dyskusyjne.

Hodowcom bydła, trzody chlewnej i drobiu prezentowane są m.in. coraz nowsze urządzenia, które mają usprawniać prace dużych ferm, ale również pomóc posiadaczom mniej rozbudowanych gospodarstw.

Poseł na Sejm RP Robert Telus brał udział w spotkaniu z rolnikami i omawiał obecną sytuację w rolnictwie, zwiedził również wszystkie stoiska wystawowe.

Share Button