Spotkanie Wielkanocne PiS


W Opocznie 3 kwietnia odbyło się spotkanie wielkanocne członków i sympatyków  Prawa i Sprawiedliwości powiatu opoczyńskiego . Zorganizował je stojący na czele tych struktur Poseł na Sejm RP Robert Telus.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.  Po Mszy Świętej, wszyscy zaproszeni goście zebrali się na spotkaniu, aby móc wspólnie świętować Zmartwychwstanie Chrystusa oraz porozmawiać o bieżących sprawach mieszkańców powiatu opoczyńskiego.

Poseł Robert Telus przytoczył  słowa Jana Pawła II „ Nie ma wolności bez odpowiedzialności i bez umiłowania prawdy, wolność jest człowiekowi dana i zadana, by ukazywała prawdę o dobru” warto przytaczać przy każdej okazji słowa Jana Pawła II, który zawsze pokazywał nam drogowskaz życia. Poseł powiedział również, że Święta Wielkanocne niosą radość, co przeżywa się w rodzinach, a członkowie  PiS i całej prawicy też są dla siebie, jak rodzina, która potrzebuje być razem i koncelebrować każde święta.

Korzystając z okazji spotkania z członkami Prawa i Sprawiedliwości, wychodząc na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa zaproponował przeprowadzenia dialogu społecznego z mieszkańcami miasta i gminy Opoczno, przedstawiając kandydaturę na burmistrza dwóch osób, Pani Anny Zięby obecnej Z-cy burmistrza Opoczna oraz Pana Michała Koneckiego- Prezesa PGK Opoczno. Wśród mieszkańców Opoczna przeprowadzona będzie ankieta, która ma na celu wyłonienie odpowiedniego kandydata, ale takiego którego wybiorą mieszkańcy Miasta i Gminy Opoczno.

Mówiono o wielu akcjach, które są przeprowadzane w całym powiecie opoczyńskim, konkursach patriotycznych w szkołach i przedszkolach, zbiórce dla zwierząt, o obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.
To spotkanie stanowi jednocześnie przekaz, że razem możemy dużo dobrego zdziałać dla Rzeczpospolitej Polskiej, naszego pięknego regionu oraz dla lokalnych środowisk.
Po pięknych życzeniach, ksiądz Sławomir Ogorzałek poświęcił pokarm,  złożył życzenia świąteczne wszystkim przybyłym gościom, następnie wszyscy podzielili się jajkiem, składając sobie życzenia. Ten piękny świąteczny nastrój to również zasługa rozśpiewanym Paniom z Kraśnicy oraz z Sitowej, Zespołowi Seniorów „ Niezapominajki” oraz oczywiście  pięknym wokalom młodzieży ze Studia 107. Na zakończenie był poczęstunek wielkanocnymi potrawami.

W spotkaniu uczestniczyli również, Starosta Opoczyński Józef Róg, Burmistrz Rafał Kądziela, Wicestarosta Marcin Baranowski,  Przewodnicząca rady Powiatu Maria Barbara Chomicz oraz Przewodniczący  Rady Gminy Wiesław Wołkiewicz.

 

Share Button