Spotkanie Świąteczno-Noworoczne


W miniony piątek, 4 stycznia 2019 roku, w restauracji Słoneczny Dwór w Opocznie odbyło się Spotkanie Świąteczno-Noworoczne członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Takie spotkania stanowią okazję do podsumowania minionego roku, złożenia życzeń i podziękowań, wzmocnienia więzi międzyludzkich i podtrzymania świątecznej atmosfery, która już powoli mija.

Święta Bożego Narodzenia mamy już za sobą. To szczególny czas w roku, przywracający radość i nadzieję, przywołujący w pamięci wspomnienia z dzieciństwa, a jednocześnie zmuszający nas do zadumy i refleksji nad tym, jak wygląda i dokąd zmierza nasze życie.  Całość uroczystości poprowadził Rafał Skoczylas, dyrektor biura poselskiego Posła Roberta Telusa. Liturgię opłatkową zaś odprawił ksiądz kanonik Mieczysław Głogowski.

Podczas spotkania wszyscy zebrani mogli wysłuchać przepięknie wykonanego recitalu kolęd i pastorałek w wykonaniu wychowanków Świetlicy Środowiskowej „Przytulisko” prowadzonej przez Fundację Dar dla Potrzebujących oraz Studio 107 z I LO im. S.Żeromskiego w Opocznie pod przewodnictwem nauczyciela Jacka Plucińskiego. Część artystyczną zakończył występ sióstr Martyny i Izabeli Czeczeników. Świetlica Środowiskowa „Przytulisko” z Opoczna wystąpiła w składzie: Amelia Uzarowicz, Stanisław Uzarowicz, Nadia Kowalczyk, Amelia Duda, Kalina Kęska, Wiktoria Kochanowska, Maja Kochanowska. Studio 107 z opoczyńskiego I LO im. S.Żeromskiego w Opocznie: Julia Białek, Wiktoria Stępień, Weronika Stolarczyk, Julia Urbańczyk, Alicja Stempniak, Cyryl Jaciubek, Wiktoria Stolarczyk, Natalia Płuciennik, Paulina Goworek, Agnieszka Szczepanik, Aleksandra Jarząbek, Marta Łyda, Michał Wiktorowicz. Inicjatorem całego spotkania był Poseł na Sejm RP Robert Telus.

W tym wydarzeniu udział wzięli również znamienici goście, a wśród nich znaleźli się, m.in. minister Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Grzegorz Lorek, posłowie na Sejm RP, Rafał Ambrozik, senator RP, Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, płk Adam Marczak, dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Mariusz Węgrzynowski, starosta tomaszowski, Marcin Baranowski, starosta opoczyński, Tomasz Jurek, wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Jarosław Wlazłowski, łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi, Tomasz Trzaskacz, dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, Grzegorz Franczak, zastępca dyrektora regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi, Tomasz Nowicki, dyrektor oddziału regionalnego Kasy Rolniczej Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi. W całej uroczystości udział wzięło blisko 300 osób. Gospodarz spotkania, Poseł Robert Telus podsumował miniony rok, podziękował wszystkim bardzo serdecznie za zaangażowanie oraz udział w minionej kampanii samorządowej, a następnie wszyscy złożyli sobie wspólnie świąteczno-noworoczne życzenia. Takich chwil, jak ta, się nie zapomina, kiedy ludzie tworzą wspaniałą wspólnotę i razem świętują ciesząc się z narodzin Boga, który w ubogiej betlejemskiej stajence objawił się człowiekowi pod postacią bezbronnego dziecięcia.

Share Button