SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI


Jesteśmy jeszcze w okresie najpiękniejszych, bajkowych Świąt Bożego Narodzenia – świąt, które kojarzą się nam z dobrocią, miłością, wybaczaniem i z naszym beztroskim, sielskim dzieciństwem.
W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, odbyło się doroczne spotkanie Świąteczno – Noworoczne członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

Rozpoczęła je uroczysta Msza Święta odprawiona w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, którą koncelebrował Ksiądz Kanonik Henryk Dziadczyk, Ksiądz Kanonik Mieczysław Głogowski oraz ksiądz wikariusz z tutejszej parafii.
Całość spotkania, którego inicjatorem był Poseł na Sejm RP Robert Telus, miała miejsce w Domu Weselnym Venus w Woli Załężnej, na które przybyło ponad 250 osób zarówno z terenu powiatu opoczyńskiego, jak i tomaszowskiego, rawskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego oraz bełchatowskiego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się, m.in. Minister Antoni Macierewicz, Wicemarszałek Zbigniew Ziemba, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Wicestarosta Opoczyński Maria Barbara Chomicz, Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski, Wojewódzki Komendant PSP w Łodzi Jarosław Wlazłowski, wójtowie z terenu powiatu opoczyńskiego oraz tomaszowskiego, a także, Radni Województwa Łódzkiego, Janusz Ciesielski oraz Ewa Wendrowska, Komendanci PSP z Opoczna oraz Tomaszowa Maz., Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim Anna Pręcikowska-Skoczylas, Skarbnik Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Wyczachowski, Radni Rady Miejskiej w Opocznie na czele z przewodniczącą Rady Anną Zięba, Radni Rady Powiatu, dyrektorzy instytucji powiatowych, przedsiębiorcy opoczyńscy, a także członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.
Uroczystość poprowadził Rafał Skoczylas, dyrektor biura poselskiego w Opocznie, a w części artystycznej wystąpili: Aleksandra Tomczyk z ZSS nr 1 w Opocznie, wspólnie z Panem Jackiem Słowikowskim oraz Joanna Nadolska.
Wspólną modlitwę z wszystkimi zaproszonymi gośćmi odmówili Ksiądz Kanonik Henryk Dziadczyk oraz Ksiądz Proboszcz Zenon Sala z parafii pw. Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Błogiem (gm. Mniszków).
Na zakończenie odbyło się wspólne połamanie opłatkiem. Warto dodać, że jest to wspaniały zwyczaj, którego najważniejszym przesłaniem jest pojednanie. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia wszelkiego dobra i pomyślności, zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym.

 

Share Button