„Śpij, Mężny!”


„Śpij, Mężny!” to konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu opoczyńskiego zorganizowany wspólnie z  Muzeum Katyńskim w Warszawie. Konkurs jest jednoetapowy, a najlepsza trójka z każdej szkoły jedzie już 19 marca do Muzeum Katyńskiego w Warszawie na wręczenie nagród. Po raz pierwszy Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa przystąpiło do organizacji konkursu. Warto zaznaczyć, że wszystkie szkoły  z powiatu opoczyńskiego zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Idealnym przykładem jest I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie, w którym zgłosiło się, aż 92 uczniów, którzy chcą  sprawdzić swoja wiedzę na temat zbrodni katyńskiej.

W środę, 17 stycznia pierwsi uczniowie zmierzyli się z testem w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym.

Oto laureaci konkursu:

I. Robert Szczepańczyk

II. Bartłomiej Mikołowski

III. Maciej Nowak

 

Następnego dnia do konkursu przystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie:

I. Ewa Bajerowska

II. Filip Mędrzycki

III. Zuzanna Jurek

 

W piątek, 19 stycznia z testem zmierzyli się uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie:

I. Kinga Cieśla

II. Artur Papis

III. Weronika Grzybek

 

oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy:

I. Damian Zdziaszek

II. Bartłomiej Nawrocki

III. Albert Bąkiewicz

 

W poniedziałek do konkursu wiedzy o zbrodni katyńskiej przystąpił Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, gdzie zostali wyłonieni laureaci:

I. Dawid Pacyniak

II. Małgorzata Sołtys

III. Kinga Świerczyńska .

 

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania wiedzą o poległych na Wschodzie w roku 1940 oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

Wszystkim laureatom, uczestnikom i opiekunom w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie oraz gratulujemy wyników.

 

Share Button