Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w Opocznie!!!


We wtorek, 11 września 2018 roku w hali sportowej ZSP nr 1 w Opocznie odbyło się spotkanie na temat programu „CZYSTE POWIETRZE” z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W spotkaniu uczestniczyli władze samorządu województwa i powiatu opoczyńskiego oraz mieszkańcy. W powiecie opoczyńskim Premier Mateusz Morawiecki przedstawił program „CZYSTE POWIETRZE” oraz poinformował o wzroście płacy minimalnej. Szczegółowe informacje dotyczące programu „Czyste powietrze” przedstawił Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska oraz Kazimierz Kujda – Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Premier Morawiecki powiedział, że w ramach programu zostanie ocieplone od 4 do 5 milionów budynków. – To jest również realna część naszego programu samorządowego: niższe rachunki, ciepły dom, czyste powietrze, zdrowsi ludzie, lepszy klimat – podkreślił Prezes Rady Ministrów w Opocznie.

Nabór wniosków dla osób zainteresowanych dofinansowaniami do termomodernizacji domów, połączonej z wymianą pieców, ma ruszyć w drugiej połowie września. Koszt tej inicjatywy to ponad 100 miliardów złotych.

Przed wizytą w Opocznie Premier Mateusz Morawiecki złożył wiązankę kwiatów przy szańcu Hubala w Anielinie. Był to historyczny moment, gdyż jeszcze nigdy Premier nie odwiedził tego miejsca. Odwiedził także Zakład Usług Taborowych „REMTRAK” w Idzikowicach. Po wystąpieniu w Opocznie, Premier udał się do Wielkiej Woli, gdzie oglądała jeden z zakładów Ceramiki Paradyż.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Share Button