” Porozmawiajmy o Polsce” …


W miniony piątek 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się spotkanie z cyklu „ Porozmawiajmy o Polsce” z udziałem Ministra Antoniego Macierewicza oraz Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Sala Konferencyjna wypełniona była po brzegi. Podczas swego przemówienia Minister odniósł się do aktualnej polityki społeczno- politycznej a także poruszył tematy bliskie jego sercu o obronności i bezpieczeństwie gospodarczego kraju.

Politycy przybliżyli słuchaczom najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni, które miały miejsce w naszym kraju. Wspominano o sytuacji polsko- izraelskiej. Nie można pozwolić na to aby na świecie mówiono i rozpowszechniano informacje, że obozy koncentracyjne były polskie. W takim właśnie tonie na temat obecnej sytuacji historycznej wypowiadał się  Minister Macierewicz. Poseł Robert Telus mówił o obecnej sytuacji w rolnictwie i w naszym regionie. Uczestnicy spotkania zadawali pytania odnośnie uchodźców, sytuacji ze smogiem w naszym regionie, oraz o stosunku Ministra do prezydenta Trampa. Najpopularniejszym pytaniem jakie chciała zadać większa cześć publiczności było odwołanie z funkcji Ministra Obrony Narodowej.

To Kolejne już spotkanie posłów okręgu 10. z mieszkańcami regionu.

„ Porozmawiajmy o Polsce” to cykl spotkań informujący o bieżących pracach w Sejmie oraz o obecnej sytuacji w kraju. Posłowie chcą aby mieszkańcy województwa łódzkiego, mieli bezpośrednią relację z tego, co dzieje się w parlamencie oraz w poszczególnych ministerstwach, a także jakie stanowisko na tematy bieżące zajmuje demokratycznie wybrany Rząd.

Share Button