Opoczyńskie spotkanie z cyklu #PolskaJestJedna


W niedzielne popołudnie odbyło się spotkanie w Opocznie z cyklu #PolskaJestJedna  z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem w spotkaniu wzięli udział również Minister Antoni Macierewicz oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, który poinformował o budowie drogi z Opoczna do Poświętnego przez Dębe która obecnie jest duktem leśnym.

Minister Kowalczyk poruszał tematy takie jak program 500+, obniżenie wieku emerytalnego usunięcie zapisu o zabieraniu dzieci rodzinom z powodu ubóstwa, wprowadzenie reformy edukacji, ograniczenie sprzedaży ziemi cudzoziemcom, zwiększenie wydatków na obronność kraju.
Minister Kowalczyk wskazał wiele sukcesów swojego rządu m.in. uszczelnienie systemu podatkowego, spadek bezrobocia oraz wzrost gospodarczy.

Minister Środowiska mówił również o nowych propozycjach obecnego gabinetu, oraz o tym iż praca nad mini trwa na najwyższych obrotach, piątkę Morawieckiego, a także program przeciwdziałania smogowi „Czyste powietrze”, z którego – jak zapewnił – skorzysta w pierwszej kolejności Opoczno.

Kowalczyk dodał, że jednym z przykładów „odpowiedzialnych” programów jest przeznaczenie przez Lasy Państwowe 100 mln zł na drogi samorządowe.

W spotkaniu uczestniczył również Prezes okręgu 10- Minister Antoni Macierewicz, który mówił o obronności państwa polskiego oraz o planowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego budowa planowana jest w Baranowie. Prezes Macierewicz zasugerował ministrowi, że najlepszą lokalizacją na tę inwestycję byłoby województwo łódzkie.

Podczas spotkania był czas na zadawanie pytań. Kilka z nich dotyczyły znajdującej się w centrum Opoczna odlewni. Minister zapewnił iż zna sprawę gdyż interweniował u niego w tej kwestii Poseł na Sejm RP Robert Telus. Niestety do sprawnego i końcowego załatwienia tego tematu potrzebna jest zmiana ustawy, nad którą obecnie pracuje Ministerstwo. Dzięki tej ustawie pracownicy Inspektoratu będą mogli pracować i kontrolować 24 godziny na dobę  nie tylko w ciągu dnia. Takie rozwiązanie pozwoli zebrać twarde dowody w sprawie.

Share Button