Opoczyńskie- Nasza Mała Ojczyzna


Opoczyńskie- Nasza Mała Ojczyzna to pierwsza edycja konkursu, która ma na celu popularyzację wiedzy o powiecie opoczyńskim. To dzięki inicjatywie Posła na Sejm RP Roberta Telusa i Dyrektora Muzeum Regionalnego w Opocznie Adama Grabowskiego przy udziale Fundacji „Dar dla Potrzebujących”  udało się stworzyć ideę, która miejmy nadzieję zaszczepi się w lokalnej, uczniowskiej społeczności.

Jak na pierwszą edycję konkursu jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ zgłosiło się ponad dwustu uczestników z 12 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu. Uczestnicy mają 35 minut na rozwiązanie 25 testowych pytań związanych z naszym regionem. Konkurs przeprowadzają pracownicy Biura Poselskiego przy współpracy z pracownikami Muzeum Regionalnego w Opocznie.

Dzisiejsze konkursy przebiegały w spokojnej atmosferze, a na twarzach uczestników widać było koncentrację oraz ogromne skupienie.

 

Spośród grona uczniów, wyłoniono laureatów:

 

Zespół Szkół w Bukowcu Opoczyńskim:

I miejsce: Anna Kalużna

II miejsce: Julia Namiel

III miejsce: Sebastian Kwaśniak

 

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana III Sobieskiego w Poświętnem

I miejsce: Robert Krakowiak

II miejsce: Maria Hrabska

III miejsce: Julianna Fiderek

 

Gimnazjum w Wygnanowie:

I miejsce: Julia Ślęzak

II miejsce: Natalia Płuciennik

III miejsce: Natalia Wrzosek

 

 

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Dzięki Wam nasze przedsięwzięcie ma sens. Zdobyte podium nie tylko zagwarantowało nagrody, ale dało także przepustkę do finałowego etapu konkursu, który odbędzie się pod koniec maja w Opocznie.

 

Zapraszamy do galerii!

Share Button