Opoczyński BIEG TROPEM WILCZYM


Po raz czwarty opocznianie brali udział  w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie patriotyczno-sportowe odbyło się 04.03.2018  r. na terenie przy Zalewie Opoczyńskim.

IV Opoczyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych miał na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy walczących z komunizmem. Żołnierzy walczących o demokrację, ale także popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. W ten sposób chcemy oddać hołd żołnierzom wyklętym. Ludziom, którzy nie poddali się i walczyli do końca – mówił poseł Robert Telus, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Wydarzenie rozpoczął marszobieg tzw. runda honorowa wszystkich uczestników wokół Zalewu Opoczyńskiego z Flagą Polski. W biegu udział wzięło 127 zawodników w kategoriach: szkoły podstawowe ( klasy I-IV , V-VII ), klasy gimnazjalne oraz kategoria OPEN.  Natomiast wszystkich uczestników biorących udział w marszobiegu było około 200. Uczestnicy otrzymali pakiety startowe, zaś zwycięzcy dodatkowo statuetki oraz nagrody rzeczowe.

W całym wydarzeniu uczestniczyli też zwolennicy zimowych kąpieli- Opoczyńskie morsy, którzy przed wejściem do wody  rozgrzewali się biorąc udział w rundzie honorowej. Podobno woda była ciepła- tak twierdzą!

Odważniejsi uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zmierzyć swoje siły w strzelaniu do tarczy z krótkiej broni pneumatycznej, oczywiście po uprzednim instruktażu.

Zmarzniętych uczestników rozgrzała żołnierska grochówka przygotowana przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.

Na podium stanęli:

Biegi

Kategoria Szkoła  Podstawowa Kl  I – IV

Dziewczęta

 1. Zuzannna Śmiechowska
 2. Martyna Bobrek
 3. Agata Raczyńska

Chłopcy

 1. Albert Baranowski
 2. Bartłomiej Wujek
 3. Danie Baranowski

Kategoria  Szkoła Podstawowa  kl. l V-VII

Dziewczęta:

 1. Magdalena Chojnacka
 2. Kinga Kazimierczyk
 3. Weronika Rzońca

Chłopcy

 1. Artur Petrosjan
 2. Dawid Bąkiewicz
 3. Michał Budzyński

Kategoria Szkoły Podstawowe   klasy gimnazjalne

Dziewczęta

1.Milena Raczyńska

Chłopcy

 1. Aleksander Mokrowiecki
 2. Miłosz Grzesiński
 3. Jakub Śmiechowski

Kategoria OPEN

Kobiety

 1. Łucja Wiktorowic
 2. Karolina Rzeźnik
 3. Zuzanna Łakomska

Mężczyźni

 1. Bartłomiej Świątek
 2. Kamil Jędrasik
 3. Michał Franczak

Wyniki konkursu strzelania z pistoletu pneumatycznego:

Kategoria do 13 lat

 1. Beniamin Pietrasik – 27 pkt
 2. Adam Stępniak – 14 pkt
 3. Mikołaj Pacan – 11 pkt

Kategoria od lat 14

 1. Kamil Kotfin – 26 pkt
 2. Grzegorz Pieczyński – 16 pkt
 3. Marek Statkiewicz – 14 pkt

Wyniki jednak nie były najważniejsze. Liczył się udział i determinacja uczestników w tak wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Fundacje „Dar dla Potrzebujących”, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, Starostę Opoczyńskiego Józefa Roga, Burmistrza Opoczna Rafała Kądzielę.

W imieniu organizatorów dziękuję instytucjom, Harcerzom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy sportowo- patriotycznej. W szczególności chciałbym podziękować Żołnierzom z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, OSP Opoczno,  którzy uczestniczyli we wczorajszym wydarzeniu nadając mu jeszcze bardziej podniosły charakter oraz hołd pamięci poległym Żołnierzom- tymi słowami Poseł Robert Telus zakończył tegoroczny Bieg Tropem Wilczym.

Gośćmi specjalnymi na tegorocznym Biegu byli: Dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Paweł Wiktorowicz oraz  reprezentujący dowódcę Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu sierż. Robert Dworak.

Szczególne podziękowania za organizację Biegu kierujemy na ręce pana Damiana Pietrasika, Dyrektora  Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, którego pomoc była bezcenna, a także  nauczycieli i uczniów realizujących program Specjalizacji Wojskowej w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym, którzy od samego początku do końca Biegu byli bardzo chętni do każdej  pomocy , czym zapewnili sprawny przebieg całej imprezy.

Konkurencje strzeleckie przeprowadzili i sędziowali Bartłomiej Mikołowski i Robert Młynarczyk z PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym.

Głównym sponsorem statuetek dla zwycięzców była firma EXPO- DREW z Opoczna.

Ponadto, dla zwycięzcy w kategorii OPEN został ufundowany miesięczny karnet przez trenera Adama Pokusę w Opoczyńskim Klubie Sportów Walki.

Dziękujemy za objęcie patronatem medialnym uroczystości Radiu Plus Radom oraz gazecie Opoczyńska.pl, a także TVPL Opoczno.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Do zobaczenia za rok.

 

Share Button