Opoczno Południe..


Przystanek kolejowy Opoczno Południe otwarto ponad dwa lata temu.  Trzystumetrowy peron umożliwił poprawę dostępności komunikacyjnej Naszego miasta i rejonu.

Potencjał, który posiada przystanek zauważyła sama spółka PKP Intercity, która w piśmie skierowanym do posła Roberta Telusa dotyczącym uwzględnienia zmian w planowanym rozkładzie jazdy stwierdza, że z Naszego Opoczna Południe skorzystało już ponad MILION osób!.

Brak drugiego peronu mocno ogranicza funkcjonalność stacji, szczególnie na linii dużych prędkości, jaką ma się stać Centralna Magistrala Kolejowa. Jednak niedługo powinno się to zmienić. Warto nadmienić, że PKP PLK już wybrało ofertę Porr w przetargu na wykonanie prac na stacji Opoczno Południe. Dzięki kolejnej inwestycji powstanie tu oczekiwany przez pasażerów drugi peron. Poprawi to dostępność stacji i wpłynie na poprawienie jej przepustowości. Na jej realizację wraz z projektowaniem wykonawca będzie miał czas do końca listopada 2019 roku. Otwarcie przystanku zapewne nastąpi na początku rozkładu jazdy 2019/2020.sylwia-1

Share Button