Laureaci konkursów w Warszawie.


W czwartek, 12.10.2017 laureaci konkursu „Opoczyńskie- Nasza Mała Ojczyzna” oraz „Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej” (Studio 107 z I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie oraz  Zespół Wokalno-Muzyczny z Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym) na zaproszenie Posła Roberta Telusa uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

 

W grupie znalazła się również młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie, Szkoły Podstawowej w Mroczkowie Gościnnym oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Rawie Mazowieckiej.

 

Celem podróży było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polski oraz Muzeum Katyńskiego. Poseł Robert Telus oprowadził liczną grupę po budynku Sejmu i Senatu opowiadając o pracy posła i senatora. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli jak wygląda „na żywo” posiedzenie sejmowe.  Kolejnym punktem wycieczki był wspólny obiad, po którym grupa pojechała zobaczyć Muzeum Katyńskie. Po Muzeum Katyńskim grupa została oprowadzona przez przewodnika, który przybliżył wszystkim zbrodnię katyńską. W godzinach wieczornych grupa wróciła do Opoczna.

 

Zapraszamy do galerii:

Share Button