Konkurs Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę!


Konkurs Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę! organizowany jest przez parlamentarzystów z województwa łódzkiego. Są to Posłowie na Sejm RP  Robert Telus, Piotr Polak,  Waldemar Buda, a także Senatorowie RP: Rafał Ambroziak, Przemysław Błaszczyk, Maciej Łuczak, Michał Seweryński.

Konkurs o Żołnierzach Niezłomnych z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony szkół jak i samej młodzieży.

W tym roku odbyła się już czwarta edycja konkursu, do której przystąpiło 35 szkół w powiatach: opoczyńskim, skierniewickim, rawskim, tomaszowskim, radomszczańskim, bełchatowskim, piotrkowskim, w Piotrkowie Trybunalskim m.npp. i w Skierniewicach m. npp. Spośród uczestników wyłoniono 99 laureatów, którzy przystąpią do kolejnego etapu regionalnego już 16 lutego 2017r. w Opocznie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za czynny udział oraz za chęć poznania historii bohaterów, o których przez lata nikt nie pamiętał. Gratulujemy wszystkim uczniom uzyskanych wyników oraz dziękujemy Dyrekcji  i pedagogom za przygotowanie swoich podopiecznych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z etapu szkolnego konkursu.

Share Button