Koncert Kolęd!


W niedzielę 29 stycznia 2017 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie odbył się wyjątkowy i niezapomniany Koncert Kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

 

Dzięki życzliwości księdza Mieczysława Głogowskiego, proboszcza parafii, na Ziemi Opoczyńskiej odbył się ponadczasowy koncert w wykonaniu 32 solistów i 35 muzyków orkiestry symfonicznej. Łącznie z obsługą techniczną cały zespół liczył ok. 90 osób.

 

 

Po Mszy Świętej o godzinie 17:00 muzycy zajęli miejsca w nawie głównej, a wierni wypełnili Kościół po brzegi. Blisko 1500 osób wysłuchało koncertu w wykonaniu niecodziennych gości. Podziw publiczności budziła muzyka, śpiew, mnogość i różnorodność instrumentów, stroje muzyków, ich zaangażowanie i pasja.

Orkiestra zaprezentowała kilkadziesiąt utworów w tym znane polskie kolędy i pastorałki, utwory anglojęzyczne i popularne piosenki bożonarodzeniowe.

Po zakończonym występnie wierni nagrodzili muzyków licznymi owacjami na stojąco, a podziękowania na ręce Adama Martina, dyrektora zespołu złożył Poseł Robert Telus wręczając symbolicznie „aniołki opoczyńskie”. Poseł wielokrotnie dziękował dyrektorowi, dyrygentom oraz artystom za wspaniały występ na Naszej Ziemi oraz licznym gościom, którzy postanowili spędzić mroźny niedzielny wieczór uczestnicząc w tak wyjątkowym wydarzeniu.

Warto nadmienić, że koncert nie odbyłby się bez pomocy Antoniego Macierewicza, Ministra Obrony Narodowej oraz determinacji Roberta Telusa, Posła na Sejm RP, który nie ukrywał wzruszenia po zakończonym występie: To było wyjątkowe dla mnie przeżycie i moment, który na stałe już zapadnie w mojej pamięci. W czasie trwania koncertu, aż chciało się  wypowiedzieć słowa z dramatu Goethego: „Trwaj chwilo, jesteś piękna”. Naprawdę warto było poświęcić trochę czasu i zorganizować to wspaniałe dla naszego miasta wydarzenie. Cieszy również fakt, że aż tyle osób, nie tylko z naszego powiatu, bo były osoby z Rawy Maz, Końskich, Gowarczowa, Piotrkowa Tryb., Tomaszowa Maz. i okolic wzięło udział w koncercie. Dziękuję im wszystkim z całego serca.

Po koncercie wśród artystów i członków zespołu dało się usłyszeć: To jeden z najlepszych, jak nie najlepszy koncert w kościele jaki udało nam się zrealizować.

Robert Zapora, odpowiedzialny za obsługę techniczną powiedział: Akustyka w parafii idealna, organizacja wzorowa, a tłumy ludzi przybyłych na nasz koncert dodały nam skrzydeł i występ zakończony został ogromnym sukcesem.

Głównym organizatorem koncertu było Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Opocznie, Urząd Miejski w Opocznie oraz Fundacja „Dar dla Potrzebujących”.

Patronat medialny objęli: TV Trwam, Radio Maryja, TVP Łódź, Opoczyńska.pl, Radio PLUS Radom, a także Gość Niedzielny.

 

Share Button