Kolejne 523 000,00 zł dla Opoczna!


„Nowe Rządowe dofinansowania na nowe obiekty sportowe nad Zalewem Opoczyńskim”.

W dniu 26 września 2018 roku nad Zalewem Opoczyńskim odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowych rządowych dofinansowań na nowe obiekty sportowe nad Zalewem Opoczyńskim.

W konferencji uczestniczyli: Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, Poseł na Sejm RP Robert Telus, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi Janusz Ciesielski, Wicestarosta Opoczyński Marcin Baranowski, Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, Zastępca Burmistrza Opoczna Anna Zięba, Wójt Gminy Białaczów Jacek Reszelewski.

Samorząd Opoczna otrzymał na inwestycje nad Zalewem Opoczyńskim 523 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pieniądze z dofinansowania będą przeznaczone na budowę nowych obiektów sportowych nad Zalewem przy ul. Wałowej w Opocznie.

Na konferencji prasowej Sekretarz Stanu postulował również, aby w kolejnych latach wniosków z województwa łódzkiego było więcej. Dodał, też iż pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej są dla samorządów, klubów sportowych, stowarzyszeń, które chcą polepszać bazę sportową dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dbałość o najmłodszych to priorytet Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Share Button