III Opoczyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Po raz trzeci Opoczno uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie patriotyczno-sportowe odbyło się 26.02.2017r. na terenie przy Zalewie Opoczyńskim.

III Opoczyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych miał na celu popularyzację wiedzy i treści historycznych na temat Żołnierzy walczących z komunizmem. Żołnierzy walczących o demokrację, ale także popularyzację biegania i zdrowego trybu życia. Wydarzenie rozpoczął marszobieg wszystkich uczestników wokół Zalewu Opoczyńskiego z Flagą Polski. W biegu udział wzięło 135 zawodników w kategoriach: szkoły podstawowe ( klasy I- III , IV-VI ), szkoły gimnazjalne; ponadgimnazjalne oraz kategoria OPEN. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Uczestnicy otrzymali pakiety startowe.

Odważniejsi uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zmierzyć swoje siły w strzelaniu do tarczy z krótkiej broni pneumatycznej, oczywiście po uprzednim instruktażu.

Zmarzniętych uczestników rozgrzała żołnierska grochówka przygotowana przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.

Na podium stanęli:

Szkoły Podstawowe klasy I- III

Dziewczęta:

 1. Zuzanna Śmiechowska
 2. Agata Łuczkowska
 3. Agata Raczyńska

Chłopcy:

 1. Maciej Lasota
 2. Mateusz Cisowski
 3. Igor Brola

Szkoły Podstawowe klasy IV- VI

Dziewczęta:

 1. Aleksandra Brola
 2. Klaudia Bańczyk
 3. Zuzanna Solecka

  Chłopcy:

 1. Artur Petrosyan
 2. Dawid Bąkiewicz
 3. Jakub Śmiechowski

Szkoły Gimnazjalne

Dziewczęta:

 1. Julia Wdówka
 2. Anna Szpoton
 3. Paulina Kowalewska

Chłopcy:

 1. Aleksander Mokrowiecki
 2. Kacper Białas
 3. Michał Grzesiński

Szkoły Ponadgimnazjalne

Dziewczęta:

 1. Zuzanna Łakomska
 2. Karolina Rzeźnik
 3. Katarzyna Smolarska

Chłopcy:

 1. Michał Franczak
 2. Hubert Wiatr
 3. Łukasz Rogulski

OPEN

Kobiety:

 1. Daria Leśniewska
 2. Natalia Grzegorczyk
 3. Dorota Adamczyk

Mężczyźni:

 1. Bartłomiej Świątek
 2. Wiktor Sałaj
 3. Witold Stanik

 Strzelanie do tarczy z broni krótkiej

 1. Jakub Dudek, Hubert Biazik
 2. Adrian Mikołowski, Mateusz Brola

Wyniki jednak nie były najważniejsze. Liczył się udział i determinacja uczestników w tak wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Fundacje „Dar dla potrzebujących”, Starostę Opoczyńskiego Józefa Roga, Burmistrza Opoczna Rafała Kądzielę, Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym oraz OSP Opoczno.

W imieniu organizatorów dziękuję instytucjom, Harcerzom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sprawnego przebiegu imprezy sportowo- patriotycznej. W szczególności chciałbym podziękować Żołnierzom z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy uczestniczyli we wczorajszym wydarzeniu nadając mu jeszcze bardziej podniosły charakter oraz hołd pamięci poległym Żołnierzom.

Dziękujemy za objęcie patronatem medialnym uroczystości: Opoczyńska pl., Gość Niedzielny oraz Radio Plus Radom.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Do zobaczenia za rok.

 

 

Share Button