HEJ HEJ RODZINA JEST OK!


W dniu 04.06.2017r. odbył się V Opoczyński Marsz dla Życia i Rodziny połączony  z Piknikiem Profilaktycznym „Razem dla Was – Bezpiecznie”. Głównym organizatorem była Fundacja „Dar dla Potrzebujących” na czele z Prezes Joanna Dudą. Głównym Partnerem Pikniku była Fundacja PZU. Współorganizatorami wydarzenia byli: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa; Gmina Opoczno; Powiat Opoczyński; Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie; Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie; Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie oraz Miejski Dom Kultury w Opocznie.

Opoczyńskie Dni Rodziny, rozpoczęły się Mszą Święta w intencji rodzin w Kościele NMP Królowej Polski w Opocznie. Po Eucharystii uczestnicy przeszli ulicami miasta, a marsz prowadziła Orkiestra Miejska z Opoczna.  Głównym hasłem marszu było „HEJ HEJ RODZINA JEST OK!”. Całe wydarzenie zgromadziło około tysiąca osób. Licznie zebrały się rodziny na placu przy MDK, gdzie zakończenie miał Marsz. Na scenie  przedszkolaki reprezentowały swoje talenty: śpiew i taniec. Licznie zwiedzane były stoiska wystawców: PZU; Miejsko- Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie; Komendy Powiatowej Policji w Opocznie; Nadleśnictwo Opoczno; Falck; OSP Opoczno; Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 6; Przedszkole nr 8; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie; Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opocznie gdzie odbywały się liczne konkursy z nagrodami. Dzieci mogły również korzystać z dmuchańcy, przejażdżek kucykiem, waty cukrowej, popcornu, zumby, malowania buziek, zabaw z piaskiem kinetycznym. Wszyscy chętni również mogli zapoznać się z pracą policjanta czy tez ratownika medycznego,  pokazywana również była pierwsza pomoc. Każda z atrakcji cieszyła się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.

Niestety nie udało dokończyć się występów poprzez nagłą burzę. Uczestnicy znaleźli schronienie w Miejskim Domu Kultury gdzie odbył się występ Adama z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” razem z tancerzami z Centrum TICO.

Wydarzenie zakończył koncert Zespołu 2 Plus 1 na deskach Miejskiego Domu Kultury. Mimo złej aury pogodowej, licznie zebrała się widownia na koncercie, która wspólnie z artystami śpiewała, a sam koncert zakończył się gromkimi brawami i bisami.

Wczorajsza uroczystość odbywała się pod Honorowym Patronatem Biskupa Diecezji Radomskiej Henryka Tomasika.

A patronem medialnym w/w wydarzenie objęli:
TVP3 ŁÓDŹ; Telewizja Lokalna Opoczno; Radio Plus Radom; Gość  Niedzielny; Opoczyńska.pl.
Zapraszamy do galerii!

 

Share Button