Nareszcie:) Ruszyła budowa 2 peronu!


Przystanek kolejowy Opoczno Południe otwarto przed trzema laty. Trzystumetrowy peron umożliwił poprawę dostępności komunikacyjnej miasta. Obecnie stacja Opoczno Południe zapewnia nie tylko dobre połączenia krajowe, ale również międzynarodowe – można z niej bezpośrednio dojechać do Pragi i Wiednia.

Wygodniejszą obsługę podróżnych zapewni nowy, drugi peron, jego prace właśnie się rozpoczęły, natomiast  jego brak jak do tej pory ograniczał sprawne funkcjonowanie przystanku, szczególnie na linii dużych prędkości, jaką ma się stać Centralna Magistrala Kolejowa.

Jak czytamy w specyfikacji, mają się tu zatrzymywać składy wielkopojemne, dlatego peron będzie miał aż 300 metrów długości. Obecna infrastruktura (most masywny) zostanie przebudowana na funkcjonalne przejście dla pieszych. Przewidziano też roboty w branży sterowania ruchem, teletechnicznej i w zakresie sieci trakcyjnej.

Przy tak dużym zakresie prac PKP PLK szacuje, że inwestycja zamknie się w kwocie 88 milionów złotych. Na jej realizację wraz z projektowaniem wykonawca będzie miał czas aż do końca listopada 2019 roku. Otwarcia przystanku spodziewamy się na początku rozkładu jazdy 2019/2020.

Peron powstaje z inicjatywy, wielu spotkań i dążeń Posła ziemi opoczyńskiej Roberta Telusa przy wsparciu radnych Prawo i Sprawiedliwość całego samorządu opoczyńskiego. Projekt wpisuje się w rządowy plan realizacji inwestycji kolejowych, które przeżywają obecnie prawdziwy renesans.

Share Button